Boya ustası nasıl olmalıdır?

Boya yapmak her zaman kolay bir iş olarak görülse de, aslen bakıldığı zaman bu kadar kolay bir iş değildir. Bu sebepten dolayı da kimi zaman kişiler kendileri nalburdan gidip boya, rulo, maske, eldiven gibi gereçleri alarak boya yapmaya kendi koyuluyor.

Bu işin incelikleri olduğunu ve detaylandırmalarını da bilmek durumunda olduğumuzu unutmamalıyız. Nitekim böyle bir işe koyulduğumuz zaman ise her zaman işten başarı potansiyeli edinebilmek adına bazı ayrıntıları gözden kaçırmamak durumundayız. Kendimiz yaptığımız duvar boyası kimi bölgeler için ince kat, kimi bölgeler için ise kalın kat vurularak söz konusu oluyor. Çünkü hiçbirimiz bu konu da yeteri kadar tecrübe ve profesyonelliğe sahip değiliz.

duvar-boyama-bannerBoya yapmak için sadece yetenekli olmak da yetmiyor. Bu işi her zaman ustalarına bırakmak sizler için daha sağlıklı sonuçlar alabilmek adına önemlidir. Sizlerin yaptığı boya duvarlarda cılız görünebilirken, ustaların çıkardığı çalışmalar sayesinde ise daha doğru ve daha keyifli çalışmalar ortaya koyulabiliyor.

Boyacının kestirmeleri düzenli yapması, evde ki eşyaların zarar görmemesi adına onları koruma altına alması, alanlara daha çok hükmederek sağlıklı çalışmalar yapabilmesi adına da “usta” konusu devreye girmektedir. Bu ayrıntılar dikkate alındığı taktirde ise 4/4’lük bir çalışma sonucu ortaya çıkar ve her şey sizler açısından daha sağlıklı olur. Bu tip ayrıntıları gözden kaçırmayın ve “boya yapma konusunda her zaman bir bilene başvurun!”

http://www.ustaist.com/ustalar/boya-ustasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir