Alçı/Alçıpan Dekorasyon Bostancı

Tüm dünyada ses ve ısı yalıtımı için kullanılan alçı ürünleri yavaş yavaş toplumuzda da tercih edilmeye başlamıştır. Kullanımı gayet kolay olan bu ürünler ısı-yalıtım dengesini sağlamasının yanı sıra mekana şık bir tasarım katmaktadır. Ülkemizde eskiden beri kullanılan kartonpiyer yapıları bunlara örnektir.

alcipan-tv-unitesi-nis-modeliAlçı ve ipliklerin karışımının belli kalıplara dökülmesi ile elde edilen bu ürünler tavanlara monte edilerek tavan güzel bir hava katmaktadır. Bir başka alçı ürünü olan nişler ise genellikle eski ve kerpiç evlerde bulunur. Duvar açılan oyuk kısımlar niş adı verilmektedir. Bu yapılar genelde salon ve hollerde kullanılır. Bu yapıların içine dilediğimiz eşyaları koyarak evin dekorasyonunu sağlayabiliriz. Bunların yanı sıra piyasa bir diğer tercih edilen ürün Bostancı asma tavan sistemlerdir. Bu sistemler mekana gayet şık bir hava katmaktadır. Bu sistemde de önemli olan nokta malzemenin ve montajın iyi yapılmasıdır. İşte tamda bu nedenle Bostancı civarında alçıpan ustası arayanların bize ulaşması gerekmektedir. Bostancı alçıpan firması bünyemizde çalışan uzman kadromuz ile sizlere her türlü hizmeti sunmak bizim görevimizdir. İster yeni alçı döşemek için isterseniz evlerinizde oluşan alçı tadilat işlemleri için bize ulaşabilirsiniz. Uzman Bostancı alçı ustaları sizler için her zaman hizmete hazırdır.

Asma Tavan ve Bölme Duvar Montajı

alcipan-asma-tavan-montaj-asamalariEski evlerde genellikle kartonpiyer yapıları hala göze çarpmaktadır. Fakat yeni gelen alçıpan ürünleri ile artık mekanlara daha şık bir hava katmamız mümkündür. Asma tavanlar için ilk önce tavanın yapısı incelenmelidir. İncelenen bu yapıya göre tavanın kaldırabileceği şekilde paneller yapılır ve monte edilir. Monte işlemi sonra Bostancı alçıpancı ustalarımız tarafından paneller üzerine alçı ürünü yerleştirilmektedir. Eskiden kullanılan duvarlarda ki oyuk sistemleri ancak inşaat halindeyken yapılabilirdi. Fakat gelişen imkanlar ile artık istediğiniz mekana niş yaptırabilir ve zevkini sürebilirsiniz. Duvar bölmeleri ise şu şekilde gerçekleşir. Odalar arasına isteğe göre belli mesafelerde yerleştirilen paneller yardımı ile sağlanır. Bu duvarların en önemli özelliği kolay montajı ve istenildiği zaman kolayca sökülmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir